Opis:
Život bez stresa često izgleda kao nedostižan cilj, no postoji način da se uspješno upravlja stresom i zaštiti od profesionalnog sagorijevanja. Ovaj seminar pruža uvid u važnost našeg odnosa prema događajima i nudi tehnike i strategije za preuzimanje kontrole nad stresom. Kroz razumijevanje pravih uzroka stresa i osvještavanje područja za samoupravljanje, polaznici će naučiti smanjiti stres koji se nagomilava u njihovom tijelu.
Kroz interaktivnu radionicu će vas voditi Ivana Pejić, certificirana CNVC trenerica za komunikacijske vještine i certificirana Hogan konsultantkinja za procjene ličnosti.
Teorijsko-konceptualni okvir:
- Komunikacijski model Maršala B. Rosenberga temeljen na samoempatiji, povezivanju s mislima, emocijama i potrebama, preuzimanju odgovornosti, osvještavanju potreba i odabiru adekvatnih strategija.
- Mindfulness tehnike koje uključuju vježbe svjesnosti, prisutnosti i disanja.
- Model Vivian Dittmar koji ističe povezanost misli i emocija.
Metode i pristup učenju:
Seminar koristi metodologiju iskustvenog učenja, koja podrazumijeva učenje putem radionica i refleksije o sadržajima i iskustvima. Polaznici su aktivni sudionici jer se učenje odvija kroz interakciju. Koriste se metode analize slučajeva, simulacija, praktičnog rada i igre uloga.
Nakon edukacije, polaznici će moći:
- Razumjeti vlastite reakcije i smanjiti intenzitet stresa.
- Osvijestiti autodestruktivna ili neproduktivna ponašanja.
- Kreirati strategije za preveniranje stresa.
- Pružiti si samopomoć i podršku u stresnim situacijama.
- Unaprijediti strategije za samobrigu, uključujući organizaciju i upravljanje obavezama.
- Razlikovati uzroke od poticaja vlastite reakcije u odnosima koji izazivaju stres te svjesno odabrati ponašanje u cilju dobrobiti.
Cilj edukacije:
Podrška uposlenicima na svim nivoima u razvijanju adekvatne samobrigu o mentalnom i emocionalnom zdravlju.
- 10.00 – 11.15
Razumijevanje biopsiholoških osnova stresa.
Samoopažanje u stresnim situacijama – prepoznavanje vlastitih reakcija. - 11.30 – 12.30
Razlikovanje poticaja od uzroka vlastite reakcije.
- 13.30. – 14.30
Kritički osvrt na uobičajena ponašanja i navike u stresnim situacijama. - 14.45 – 15.45
Odabir strategija za dobrobit u odnosu na stresore (događaje ili odnose) – briga o sebi. - 15.45 – 16.45
Usvajanje tehnika disanja i postizanje stanja većeg mira i prisutnosti u stresnim situacijama. - 16.45 – 17.00
Vaša pitanja i naši odgovori.
Ivana Pejić
Ivana je diplomirala je na Filozofskom fakultetu, ima 23 godine iskustva rada u formalnom obrazovanju i 7 godina u neformalnom obrazovanju za odrasle. Certificirana CNVC trenerica za komunikacijske vještine i certificirana Hogan konsultantkinja za procjene ličnosti.
Ivana ima bogato iskustvo u podržavanju grupa i timova u ovladavanju komunikacijskim vještinama s ciljem ostvarivanja vlastite dobrobiti i ugodnijih međuljudskih odnosa. Vodi Cenar za edukaciju i savjetovanje “Philia” u Tuzli, u okviru kojeg vodi savjetovanja i edukacije o komunikaciji i upravljanju odnosima.
Član je zajednice trenera u Internacionalnom centru za nenasilnu komunikaciju i suosnivač Mreže za nenasilnu komunikaciju BiH.
Komunikacijske vještine i sama svakodnevno usavršava u izazovima s kojima se susreće, što je stalna motivacija za permanentno učenje i razvoj.
Cijena
Kotizacija za učešće na radionici Upravljanje stresom i zaštita od profesionalnog sagorijevanja iznosi 395,00 KM (+17% PDV). Cijena kotizacije za rane prijave do 30. juna iznosi 355,00 KM (+17% PDV).
U slučaju prijave 3 i više učesnika iz iste organizacije/kompanije, cijena po učesniku je 310,00 KM (+17% PDV).
U slučaju prijave 5 i više učesnika iz iste organizacije/kompanije, cijena po učesniku je 280,00 KM (+17% PDV).
Cijena uključuje:
- Učešće na edukaciji
- Dokumentacija i nastavni materijali u printanoj formi
- Materijal za pisanje
- Potvrdu o učešću na edukaciji
- Osvježenje na pauzama i zajednički ručak
Za dodatne mogućnosti, informacije i ponudu organizacije InHouse edukacije.
Kontroling u ljudskim potencijalima za mene predstavlja jedan sasvim novi izazov, obzirom da sam cijelu karijeru provela u računovodstvu, ja smatram da sam danas kroz praktički dio uspjela shvatiti dio kontrolinga.
Predavanje koje je održao Nenad Trajkovski zasnovano je na pojašnjenju agilnog pristupa upravljanju projektima, uz osvrt na osnovne razlike tradicionalnog tzv. waterfall modela i agilnog pristupa. Predavanje je bilo jasno i lako razumljivo, uz mnogo primjera iz svakodnevnih poslovnih situacija sa kojim je project manageri susreću, što je određene koncepte i pojmove uspjelo još više približiti polaznicima Project Management Akademije.