Opis:
Rastući ekosistem naprednih cyber prijetnji podrazumijeva da krajnji korisnici moraju imati odgovarajuću zaštitu završnih uređaja od zlonamjernog softverskog koda. Većina današnjih sigurnosnih rješenja za zaštitu korisničkih uređaja (laptopi, desktopi, pametni telefoni, tableti itd.) izgrađena je na temelju skeniranja prometa i fajlova prije nego što stignu do krajnjih korporativnih uređaja pomoću unaprijed definiranih sigurnosnih potpisa (daily security updates). Ovo je klasična sigurnosna filozofija zasnovana na aksiomu: „Cilj je blokirati sve fajlove za koje se već zna da su maliciozni, a sve one koji su nepoznati ili „čisti“ reproducirati na završnim uređajima korisnika”. No da li je ovaj pristup dovoljno dobar da se odbranimo od naprednih cyber prijetnji?
Komplikacije nastaju kada korporativni sigurnosni sistemi skeniraju nepoznate datoteke. Svaki sigurnosni sloj odbrane informacionog sistema mora donijeti binarnu odluku – „blokirati“ ili „dozvoliti“. U slučaju nepoznatih datoteka, a koje mogu biti potencijalno zlonamjerne, većina sigurnosnih sistema će nastaviti da prosljeđuje datoteku na sljedeći sloj odbrane, upravo zato što nije u mogućnosti donijeti konačnu odluku da blokira potencijalnu zlonamjernu prijetnju sa trenutnom oznakom “nepoznato“, sve dok se ista na kraju ne “aktivira” na krajnjem uređaju šireći svoju potencijalno zlonamjernu aktivnost na ostatak informacionog sistema (Zero day malware).
Webinar će voditi: Faruk Zuko, dipl.el.ing, CCNP Security, Senior sistem inžinjer. Tokom webinara ćemo Vas, koristeći Live Demo provesti kroz najbitnije značajke i funkcionalnosti Cisco Secure Endpoint rješenja nove generacije za zaštitu korisničkih uređaja.
Saznajte kako to izgleda u praksi?
U praksi, gore navedeno je ključni ograničavajući faktor većine današnjih sigurnosnih rješenja i sigurnosnih tehnologija na globalnom nivou. Jasno je da upravo opisani scenario zahtijeva sigurnosna rješenja nove generacije na posljednjoj liniji odbrane od cyber prijetnji (next generation endpoint security), koja, osim konvencionalnih antimalware potpisa, koriste i različite napredne tehnike za detekciju i prevenciju „zero day“ prijetnji.
A zašto je ovo važno?
Odgovor na ovo pitanje će pružiti ovaj webinar, koji ima za cilj da vas upozna sa mogućnostima jednog od najnaprednijih, najsofisticiranijih i najefikasnijih rješenja za naprednu zaštitu korisničkih uređaja na tržištu i koje vam može pomoći da na odgovarajući način zaštitite svoje uređaje od modernih, naprednih, pa čak i organizovanih cyber security prijetnji.
Faruk Zuko, dipl.el.ing, CCNP Security, Senior sistem inžinjer
Diplomirao na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, odsijek za Telekomunikacije. Posjeduje 13 godina iskustva u projektovanju, implementaciji, integraciji, administraciji i održavanju sistemsko-mrežnih segmenata informacionih sistema i tri godine iskustva kao voditelj IT tima jedne od domaćih banaka u BiH. Tokom dosadašnje karijere imao je zavidan broj uspješno realiziranih projekata na planiranju, integraciji i implementaciji različitih mrežnih tehnologija i koncepata, kao i IT sigurnosnih rješenja. Posjeduje sljedeće zvanične Cisco Certifikate: CCNA R&S (Cisco Certified Network Associate Routing and Switching), CCNA Security (Cisco Certified Network Associate Security), CCDA, (Cisco Certified Design Associate), CCNP Security (Cisco Certified Network Professional Security), Cisco Certified Specialist-Firepower, te dodatne zvanične Cisco edukacije i pripadajuće ispite: Cisco Security Architecture for System Engineers, Cisco On-Premisse and Cloud Networking for System Engineers, Cisco Security Firejumper for System Engineers (2. Firejumper nivo za 4 Cisco Security oblasti – Cisco Next Generation Firewals, Cisco Stealthwatch, Cisco Identity Services Engine/ISE, te Cisco Umbrella tehnologiju), SSFAMP_5-0 (Protecting Against Malware Threats with Cisco AMP for Endpoints). Redovni učesnik tehničkih sesija godišnjih Cisco Live konferencija, sa posebnim akcentom na sadržaje vezane za implementaciju i integraciju najnovijih i najnaprednijih sigurnosnih rješenja unutar infrastrukture informacionih sistema.
Cijena
Kotizacija za učešće na webinaru: Endpoint Security rješenja nove generacije je besplatno.
Za dodatne mogućnosti, informacije i ponudu organizacije InHouse edukacije.
Kontroling u ljudskim potencijalima za mene predstavlja jedan sasvim novi izazov, obzirom da sam cijelu karijeru provela u računovodstvu, ja smatram da sam danas kroz praktički dio uspjela shvatiti dio kontrolinga.
Predavanje koje je održao Nenad Trajkovski zasnovano je na pojašnjenju agilnog pristupa upravljanju projektima, uz osvrt na osnovne razlike tradicionalnog tzv. waterfall modela i agilnog pristupa. Predavanje je bilo jasno i lako razumljivo, uz mnogo primjera iz svakodnevnih poslovnih situacija sa kojim je project manageri susreću, što je određene koncepte i pojmove uspjelo još više približiti polaznicima Project Management Akademije.