Opis:
Jira je moćan alat za vođenje projekata, ali zbog svojih brojnih mogućnosti često može biti izazovan za početnike. Ova radionica je dizajnirana kako bi voditeljima projekata i članovima timova, bez obzira na iskustvo, omogućila stjecanje osnovnih znanja o Jiri kroz praktične primjere iz stvarnih projekata. Naučit ćete kako kreirati, planirati, pratiti i zatvoriti projekte koristeći ovaj alat, prolazeći kroz sve faze upravljanja projektima.
Ishodi učenja:
- Kreiranje i vođenje projekata u Jiri koristeći Scrum i Kanban.
- Upravljanje zadacima, prioritetima i verzijama.
- Korištenje Jira alata za učinkovitu komunikaciju i praćenje napretka unutar tima.
-
Osnove administracije Jira-e za optimizaciju rada tima.
Cilj radionice:
Cilj radionice je osposobiti polaznike za učinkovito korištenje Jira alata kroz razumijevanje njegovih osnovnih funkcionalnosti i primjenu u agilnom upravljanju projektima.
Radionica je namijenjena:
Radionica je namijenjena svim profesionalcima koji rade na projektima, neovisno o industriji, te ne zahtijeva prethodno znanje o Jiri.
- 10.00 – 11.15
Uvod u Jira-u
Osnovni pojmovi u Agilnom pristupu rada
Vrste projekata u Jira-i
Timski i organizacijski tipovi projekta
Vrste Issue u JIRA - 11.30 – 12.30
Strukturiranje hijerarhije u projektima
Osnovni i napredni filteri
Što su JIRA boardovi
Razlika između Scrum i Kanban boardova
Prioritizacija u projektima koristeći rankove
Korištenje Labela - 13.30. – 14.30
Što su komponente i kako ih pravilno koristiti
Što su verzije i kako ih pravilno koristiti
Kreiranje Sprinteva i praćenje napretka kroz njih
Osnovne razlike između Scruma i Kanbana
Kako kreirati dobar Kanban Board - 14.45 – 15.45
Masivno ažuriranje Issue-a u Jiri (Bulk change)
Kreiranje Roadmapa
Kreiranje efikasnih DashBoarda
Kako koristiti linkove među i sueima - 15.45 – 17.00
Kako koristiti reporte
Što kada reporti nisu dovoljni
Osnove administracije Jira-e
Nenad Tajkovski, PMP, PMI-RMP, MCT, MCP, MCTS – Project i MVP – Project.
Nenad radi kao samostalni konsultant. Glavna područja su mu: Upravljanje projektima, konsolidacija i uvođenje projektnih procesa u kompanije, uvođenje i kontrola Agilnog razvoja i PMO-a. Redovni je predavač ne domaćim i inostranim IT konferencijama. Više od teoretskog znanja, a koje potvrđuju njegovi brojni certifikati, polaznicima znači njegovo dugogodišnje iskustvo (30+ godina) u upravljanju različitim vrstama programa i projekata te uspostava i rad ureda za upravljanje projektima – PMO. Između ostalog, Nenad je voditelj složenih IT projekata te trener za vođenje projekata, upravljanje metodologijama i MS PROJECT. Redovni je predavač na Microsoft WINDAYS, Network i Thrive konferencijama. U proteklih 5 godina nalazi se među prvih 5 predavača po ocjenama publike. Posjeduje PMP (Project Management Professional), RMP (Risk Management Professional), ACP (Agile Certified Practitioner) i PSM-I (Professional Scrum master), MCP – Microsoft Certified Professional, MCT – Microsoft Certified Trainer, MCTS – Microsoft Certified Technical Specialist i MVP Microsoft Most Valuable Professional for MS PROJECT certifikate. Vlasnik je konsultantske kompanije NT Consulting.
Cijena
Kotizacija za učešće na radionici Uvod u Jira alat iznosi 395,00 KM (+17% PDV). Cijena kotizacije za rane prijave do 21. septembara iznosi 355,00 KM (+17% PDV).
U slučaju prijave 3 i više učesnika iz iste organizacije/kompanije, cijena po učesniku je 310,00 KM (+17% PDV).
U slučaju prijave 5 i više učesnika iz iste organizacije/kompanije, cijena po učesniku je 280,00 KM (+17% PDV).
Cijena uključuje:
- Učešće na edukaciji
- Dokumentacija i nastavni materijali u printanoj formi
- Materijal za pisanje
- Potvrdu o učešću na edukaciji
- Osvježenje na pauzama i zajednički ručak
Za dodatne mogućnosti, informacije i ponudu organizacije InHouse edukacije.
Kontroling u ljudskim potencijalima za mene predstavlja jedan sasvim novi izazov, obzirom da sam cijelu karijeru provela u računovodstvu, ja smatram da sam danas kroz praktički dio uspjela shvatiti dio kontrolinga.
Predavanje koje je održao Nenad Trajkovski zasnovano je na pojašnjenju agilnog pristupa upravljanju projektima, uz osvrt na osnovne razlike tradicionalnog tzv. waterfall modela i agilnog pristupa. Predavanje je bilo jasno i lako razumljivo, uz mnogo primjera iz svakodnevnih poslovnih situacija sa kojim je project manageri susreću, što je određene koncepte i pojmove uspjelo još više približiti polaznicima Project Management Akademije.