Opis:
Na dvodnevnoj radionici SQL Server – Osnove baze podataka, upoznati ćemo se sa osnovnim konceptima korištenja SQL Server baza podataka kao i usvojiti osnovne i potrebne vještine za svakodnevni rad sa bazama podataka. Ova radionica je pogodna ukoliko ste razvojni inžinjer, napredni korisnik na računaru, ili jednostavno osoba koja želi naučiti više o bazama podataka.
Na radionici ćete učiti o strukturi baze podataka, kao i metodama na koji način se podaci pohranjuju, upoznati ćemo se vas sa komandama za kreiranje objekata i manipulaciju podacima.
Tokom radionice fokus će biti na razumijevanju osnovnih koncepata dizajna baze podataka kao i relacijskog integriteta, korištenje primarnih, stranih i kompozitnih ključeva. Na samom kraju, istražit ćemo kako administrirati bazu podataka, uključujući metode provjere autentičnosti, redovno održavanje baze podataka, te kako napraviti i koristiti sigurnosnu kopiju baze podataka.
Polaznici će savladati vještine i znanja koja će im omogućiti da:
- vrše CRUD operacije nad bazom,
- da upravljaju bazom sa procedurama i transakcijama,
- da modeliraju i kreiraju sopstvenu bazu podataka,
- i da vrše administraciju SQL Server baza podataka.
Cilj:
Približiti polaznicima rad sa bazama podataka i pokazati da ne trebaju posebne vještine da bi se ovladalo navedenim tehnikama kao i unaprijediti znanja polaznika koji su se imali iskustva u radu sa podacima.
Radionica je namijenjna:
Polaznicima koji su zainteresovani da uzmu učešće u radu sa bazama podataka ili čija je uloga proširena tako da uključuje rad sa bazama podataka. Namijenjen je u onima koji imaju određeno znanje iz ove oblasti koje žele da prošire.
DAN 1
- 10.00 – 11.15
Osnove baze podataka
Relacioni model
Relacije
Instaliranje SQL Server Management Studio - 11.30 – 12.30
Dohvaćanje i filtriranje podataka
Workshop - 13.30. – 14.30
Grupisanje i sumiranje podataka
Workshop - 14.45 – 15.45
Pisanje upita nad više tabela
Workshop - 15.45 – 16.00
Pitanja prije nego što zvoni za kraj časa
DAN 2
- 10.00 – 11.15
Rad sa podupitima
Komande za modifikovanje podataka
Workshop - 11.30 – 12.30
Kreiranje baze podataka
Workshop - 13.30. – 14.30
Pogledi, procedure i okidači
Workshop - 14.45 – 15.45
Napredni teme i koncepti
Pitanja i odgovori - 15.45 – 16.00
Pitanja prije nego što zvoni za kraj časa
Almir Vuk, razvojni inženjer i Microsoft MVP.
Čest je regionalni i međunarodni predavač na Microsoftovim događajima i sastancima korisničkih grupa. U slobodno vrijeme voli igrati šah, trčati u prirodi, pisati na svom blogu, pomagati zajednici na StackOverflow i drugim forumima, sudjelovati u open-source projektima ili biti instruktor na događajima vezanim za promociju programiranja. Potpuno je posvećen razvoju softvera, uglavnom koristeći .NET platformu, u sklopu kojih je specijalizovan za C# i ASP.NET Core za web razvoj, te Xamarin kao tehnologiju za razvoj mobilnih aplikacija. Pored konferencijskih angažmana aktivan je na polju edukacije i održavanja treninga vezanih za teme kao što su programiranje, baze podataka, cloud, kao i predavanja o najboljim praksama u razvoju softvera.
Cijena
Kotizacija za učešće na radionici SQL Server – Osnove baze podataka iznosi 595,00 KM (+17% PDV). Cijena kotizacije za rane prijave do 15. novembra iznosi 555,00 KM (+17% PDV).
U slučaju prijave 3 i više učesnika iz iste organizacije/kompanije, cijena po učesniku je 510,00 KM (+17% PDV).
U slučaju prijave 5 i više učesnika iz iste organizacije/kompanije, cijena po učesniku je 480,00 KM (+17% PDV).
Cijena uključuje:
- Učešće na radionici
- Dokumentacija i nastavni materijali u printanoj formi
- Materijal za pisanje
- Potvrdu o učešću na radionici
- Osvježenje na pauzama i zajednički ručak
Za dodatne mogućnosti, informacije i ponudu organizacije InHouse edukacije.
Kontroling u ljudskim potencijalima za mene predstavlja jedan sasvim novi izazov, obzirom da sam cijelu karijeru provela u računovodstvu, ja smatram da sam danas kroz praktički dio uspjela shvatiti dio kontrolinga.
Predavanje koje je održao Nenad Trajkovski zasnovano je na pojašnjenju agilnog pristupa upravljanju projektima, uz osvrt na osnovne razlike tradicionalnog tzv. waterfall modela i agilnog pristupa. Predavanje je bilo jasno i lako razumljivo, uz mnogo primjera iz svakodnevnih poslovnih situacija sa kojim je project manageri susreću, što je određene koncepte i pojmove uspjelo još više približiti polaznicima Project Management Akademije.